PARTNEŘI

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Program VIII., evid. Č. projektu SPORT VIII-0929/2017

       

SLEDUJTE NÁS

Memoriál Zdeňka Ludvíka, Prostějov, 13.-14.4.2024

                                               
15.
Duben
2024

Tradiční turnaj, pro věkové kategorie U10- U21, v Prostějově se konal ve 2 dnech, 13.4.2024. Sešla se zde silná konkurence ze 4 států: ČR, Slovenska, Rakouska a Polska.

Výsledky našich 7 reprezentantů:

sobota:

U12

Anička Levová – 2.místo, 3 zápasy/2 vítězství. Vybojovala 2 vyrovnaná utkání, kdy si musela vítězství tvrdě vybojovat. Finále byla rychlá záležitost. Anička nestačila reagovat na rychlou techniku soupeřky a upadla na ipon. Celkově předvedla pěkný výkon.

David Žák – 5.místo, 4/2. V prvním zápase byl David aktivní, ale soupeř využil nedokončené techniky, zaskočil Davida a vyhrál. Naštěstí soupeř vytáhl Davida do oprav. V opravách David 2 zápasy vyhrál a postoupil do boje o 3.místo. Tento zápas znovu rozhodl kontrachvat a David obsadil zaslouženě 5.místo. Příjemně překvapil bojovným přístupem, je vidět zlepšený výkon.

Ondra Král – bez umístění, 2/0. V prvním zápase narazil na silného soupeře z Rakouska. Ondra soupeře překvapil, hodil ho a vedl na wazari. Bohužel se trochu zbrkle pustil do dalšího útočení, ale soupeř ho okontroval na ipon. Soupeř ho vytáhl do oprav. Ondra zaser útočil, ale soupeř ho 2x okontroval na stejnou techniku a Ondra na turnaji skončil. Ondra ukázal, že má na jakéhokoliv soupeře, ale nesmí být zbrklý a musí dodělávat techniky vč. kombinací.

Martin Horák – bez umístění, 2/0. První zápas s Polákem, který nakonec váhu vyhrál byl rychlý, Martin prohrál, ale postoupil do oprav. V druhém zápase se dlouho bránil zkušenějšímu soupeři, dokonce 3x utekl z držení (rajtr), nicméně nakonec podlehl. Chválím Martina především za výkon na zemi.

Martin Šupler – bez umístění, 1/0. Martin šel do zápasu otevřeně a to se mu zpočátku vyplatilo. Byl lepší, ale při přechodu na zem nestihl zareagovat na soupeřův úchop a prohrál na držení. Bohužel soupeř už ho do dalších bojů nevytáhl. Martina chválím za odvahu, po nemoci se pomalu dostává do formy.

U18

Ale Brázda – 2.místo. 3/2. První 2 zápasy zvládl s přehledem a zakončil je pěknými technikami. Ve finále narazil na houževnatého soupeře. Přes jeho silnou obranu se Aleš nemohl prosadit a rychle mu ubývaly síly. Ve druhé půli zápasu se už Aleš bránil a následně byl 3x trestán za vyšlapování a finále prohrál. Alešovi přesto zaslouží pochvalu za předvedený výkon.

neděle:

U21

Pavel Vrbas – 2.místo, 3/2. Pavel startoval na turnaji po dlouhé době. Nezklamal a je vidět velké zlepšení.

Všem úspěšným gratuluji a všem děkuji za odvahu.

Jirka