PARTNEŘI

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Program VIII., evid. Č. projektu SPORT VIII-0929/2017

       

SLEDUJTE NÁS

VC Blansko, 13.05.2023

                                               
26.
Květen
2023

V sobotu 13.5. se naše výprava vydala na kvalitně obsazený turnaj do Blanska.

Nejprve nastoupily kategorie U10 a naši 2 zástupci:

Martin Tupa potvrdil formu, a především velmi dobrou práci na zemi. Tři zápasy, tři výhry a první místo.

Pro Jirku Bulku to byla druhá soutěž, které se zúčastnil a první těžší turnaj. Jiřík bohužel třikrát prohrál. Známkou pokroku byl alespoň fakt, že jeho zápas s vítězem kategorie byl velmi vyrovnaný a ukázal, že Jirka má na to, porážet silné soupeře, ačkoliv nakonec prohrál.

Následovala kategorie U12. V ní jsme měli pět judistů.

Anička Levová měla pouze jednu soupeřku, se kterou si dvakrát bez zaváhání poradila a celkově zvítězila.

Martin Šupler měl ten den smůlu. Jeho kategorie byla formou pavouka, tedy rovnou eliminační zápasy. Martin celý průběh prvního zápasu kontroloval, ale na konci přišla jedna chybka, která ho stála prohru, a tak se Martin se soutěží rychle rozloučil. I toto jsou cenné zkušenosti.

Petr Bajer vstoupil do soutěže úspěšně. První zápas zvítězil, a tak si zajistil postup do semifinále. Před tím ho ale čekal ještě jeden zápas, který prohrál. V semifinále se utkal s vítězem druhé skupiny a soupeřova kvalita byla znát. Petr prohrál a obsadil třetí místo.

Ondra Král a Martin Kolev startovali ve stejné kategorii. Každý z nich šel ale jinou cestou. Ondra předváděl krásné, technické judo a díky dvěma výhrám se probojoval do semifinále. Martin Kolev nejprve vyhrál, pak ale v semifinále prohrál a musel bojovat o třetí místo. Zde již nenechal nic náhodě a získal bronzovou medaili. Ondra ve finále pomstil Martina, jeho přemožitele porazil a svoji kategorii ovládl.

Poslední na řadě byla kategorie U14 s Markem Vachem a Michalem Hubáčkem.

Marek měl pouze jediného soupeře. S ním se tedy opakovaně utkal, v obou případech nakonec podlehl, a tak obsadil druhé místo.

Michal měl první dva zápasy fyzicky velmi náročné, v obou případech nakonec urval výhru. Stálo ho to ale mnoho sil a ve finále si soupeř s Michalem rychle poradil. Míša tedy obsadil druhé místo.

Děkuji rodičům za pomoc s organizací a judistům za odvahu a gratuluji k úspěchům.

Kuba