PARTNEŘI

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Program VIII., evid. Č. projektu SPORT VIII-0929/2017

       

SLEDUJTE NÁS

Turnaj přípravek, Brno, 6.5.2023

                                               
10.
Květen
2023

V sobotu se naši judisté zúčastnili druhého kola turnaje přípravek v Brně. Výprava čítala sedm judistů a těm se na závodech velmi dařilo.

Pro tři členy to byla první zkušenost se závodním judem.

Prvním z nováčků judistického kolbiště byl Jiří Bulka. Ten absolvoval čtyři zápasy a dva z nich dovedl do úspěšného konce na ippon. Obsadil třetí místo a jeho výkon byl na první turnaj velmi povedený.

Dalším byl Robert Ovsený, pro kterého to byla taktéž první zkušenost. Ze tří zápasů jeden vyhrál, také na ippon, a obsadil stejně jako Jiří třetí místo. Robert je pohybově nadaný a jeho stabilita a pohyb jsou dobrým příslibem na budoucí cestě.

Třetím nováčkem byla Karolína Lemfeldová. Kája má nevýhodu, že se závodním judem začíná v kategorii U14, tedy do 14 let. Většina jejích soupeřek má pár let zkušeností s judem navíc, což Kája musí dohnat. I tak ale ukázala bojovného ducha a po dvou prohrách obsadila třetí místo. Chválím Káju za její odhodlanost a věřím, že časem dožene potřebné dovednosti.

Zbytek naší skupiny už tvořili zkušení závodníci a jejich výkony to potvrdily.

David Žák měl 100% úspěšnost, vyhrál čtyři zápasy a obsadil první místo.

Martin Horák napodobil tento výkon ve vyšší váhové kategorii. Čtyři výhry, vše na ippon a suverénně svoji kategorii ovládl ziskem zlaté medaile.

I Martin Šupler byl úspěšný. Své dva soupeře porazil, také na ippon a v kategorii vyhrál.

Marin Kolev měl ve své kategorii čtyři zápasy. S bilancí tří výher a jedné těsné prohry se mu také podařilo vystoupat na nejvyšší stupeň své kategorie a získal zlatou medaili.

Turnaj byl pro naši výpravu velmi úspěšný. Z 23 zápasů naši judisté vyhráli 16x, a to navíc se 100% úspěšností na ippon. Chválím celou výpravu a doufám, že na tyto výsledky navážou i v příštích zápasech.

Děkuji také rodičům za pomoc při dopravě a podporu při zápasech.

Jakub Matal