PARTNEŘI

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Program VIII., evid. Č. projektu SPORT VIII-0929/2017

       

SLEDUJTE NÁS

Líšeňský pohár, 25.2.2023

                                               
1.
Březen
2023

V sobotu se naše početná výprava zúčastnila judistického turnaje v Líšni. 

Turnaj byl velmi kvalitně obsazen a bohužel se většině nepodařilo více prosadit. 

U10 

Kris Hrda tři zápasy prohrál. Dva z nich ale byly velmi napínavé a soupeřům vítězství nedal zadarmo. Získal bronzovou medaili. 

Martin Tupa absolvoval dva zápasy, jeden vyhrál a jeden prohrál, dosáhl také na třetí místo. 

U12 

Pro Matouše Pánka a Martin Šuplera to byla premiérová účast na závodech a bohužel jim štěstí nepřálo. Jako jedna z mála kategorií byla systémem play off, a tedy okamžité vyřazení v případě prohry. K tomu došlo u obou kluků a soutěž pro ně brzy skončila. Jsem ale rád, že je to neodradilo a oba získali cenné zkušenosti.

Martin Kolev zápasil třikrát. Na Martinovi bylo vidět, že neměl svůj den. Vyhrál pouze jednou a nemohl tak postoupit do dalších bojů. 

Ondřej Král měl ve stejné kategorii odlišný průběh. Ve skupině dvakrát zvítězil, postoupil do semifinále, kde soupeře krásně hodil na ippon a následně absolvoval finálový boj. Zde bohužel protivníkovi podlehl ale získal ceněné druhé místo. Gratuluji. 

Dalším účastníkem byl Martin Horák. Vyhrál jeden zápas ze tří, a tak bohužel i on nemohl postoupit dále. Martin má velkou sílu, když chce, tak své oponenty dokáže velmi trápit, jen se musíme naučit více efektivních technik. 

Ve stejné kategorii startovali Petr Bajer a David Žák. Petr své tři zápasy prohrál a dále nepokračoval. Peťa je stále na začátku závodní cesty, jsem rad, že je motivovaný a má chuť bojovat. To je velmi důležité. David měl o jednoho soupeře víc, musel tedy k postupu získat alespoň tři výhry, což mu o jednu uniklo, zvítězil dvakrát ze čtyř zápasů. I tak Davida chválím za jeho zlepšení. 

Světlou chvilkou byl výkon Aničky Levové. Byla nasazena do kategorie chlapců. Nenechala se ale zastrašit. Naopak, suverénně porazila tři soupeře a v souboji o zlato jen velmi těsně a sporně podlehla. Moc chválím za vyspělé judo. 

Nakonec byla na řadě kategorie U14 a naši tři závodníci. 

Marek Vach bojoval ve dvou zápasech. V obou případech měl soupeř převahu a zapas pro Marka ani jednou nedopadl. Soupeři měli především silovou převahu. Na tom lze ale pracovat a máme z čeho vycházet. 

A společně v kategorii do 55 kg startovali Tomáš Staniczek a Tobiáš Janoušek. Tomášovi se povedlo vyhrát jeden zápas, a to samé se povedlo i Tobikovi. Oba bohužel další tři zápasy prohráli. U každého byl problém jinde. Tobík je velmi dobře fyzicky připravený, chybí mu ale technická stránka juda a chvaty, kterými by soupeře ohrozil. Tomáš zas ztrácí především v psychice. Jakmile přijde neúspěch, nechá se jim rychle a silně ovlivnit. Musíme na tomto zapracovat, neboť jinak je to šikovný judista, a když sám chce, dovede podat pěkný výkon. 

Všem chci poděkovat za účast a odhodlání se dále posouvat. 

Děkuji i rodičům za pomoc a koordinaci na závodech a budu se těšit na další akce. 

Jakub Matal