PARTNEŘI

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Program VIII., evid. Č. projektu SPORT VIII-0929/2017

       

SLEDUJTE NÁS

Šampionát Moravy mláďat

                                               
11.
Prosinec
2022

Poslední turnaj v kalendářním roce 2022 se konal v sobotu 10.12.2022 ve Veselí nad Moravou, Letos se na tradičním turnaji sešla nejsilnější konkurence za poslední léta. Celkem se turnaje zúčastnilo 289 závodníků ve věkových kategoriích U9 a U11.

Bohužel těsně před turnajem onemocněli 3 nadějní závodníci (Anička, Levová, David Žák a Martin Tupa), přesto mám radost, že se turnaje zúčastnilo 8 závodníků.

Výsledky:

U9

Tomík Jelínek – byl na prvním turnaji a přesto že prohrál všechny své zápasy a nepostoupil ze skupiny. nabral důležité zkušenosti. Na stupně vítězů to nestačilo

Kiko Hrda – narazil na silné soupeře, proti kterým se neprosadil. Ani on nevyhrál ani jeden ze svých 3 zápasů a nepostoupil ze skupiny. U Kika si cením, že i prohry snáší s nadhledem.

U11

Ondra Král – v pavouku 3 zápasy vyhrál na ipon a dostal se do finále. Bohužel tam narazil na silného soupeře, který byl nad jeho síly. Nakonec tedy obsadil pěkné 2.místo ze 16 závodníků s bilancí 3 zápasy/2 vítězství. Paráda. Gratuluji.

Martin Kolev – 7.místo, turnaj mu tentokrát nevyšel. 3 zápasy, 1 vítězství

Petr Bajer – 7.místo. Vzhledem k tomu, že byl na prvním turnaji je to pěkný výsledek. Měl 4 zápasy a 1 zápas vyhrál nenastoupení soupeře a 1 vyhrál. Pěkný výsledek.

Mauricio Laclé – vybojoval 4 zápasy, bohužel ani jeden nevyhrál a v tabulce skončil na 5.místě. U Mauricia si cením, že nastoupil do všech zápasů a překonal sám sebe.

Fífa Staníček – ani jemu turnaj nevyšel. V prvním zápase začal aktivně, ale šance nevyužil a následně upadl na wazari. Do konce zápasu se mu už tuto ztrátu nepodařilo dohnat. Soupeř ho bohužel do dalších bojů nevytáhl a tím skončil.

Martin Horák – v silné konkurenci se neprosadil. V prvním zápase prohrál a soupeř už ho dalších bojů nevytáhl. Také získal důležité zkušenosti.

Myslím, že výsledky úplně neodpovídají kvalitám našich borců, ale není vždycky posvícení. Všichni si vyzkoušeli srovnání se stejně starými zápasníky a vidíme, kde máme rezervy. Tzn. i takové turnaje jsou nutné a poučné.

Turnajová sezona tímto turnajem skončila a máme čas zapracovat na zlepšení chyb a fyzičky.

Další turnaj je ale už 7.1.2023 v Jihlavě, který bude už podle nových kategorií a příslušných změn v pravidlech.

Jirka