PARTNEŘI

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Program VIII., evid. Č. projektu SPORT VIII-0929/2017

       

SLEDUJTE NÁS

Vánoční turnaj Mohelnice, 26.11.2022

                                               
26.
Listopad
2022

Turnaje v Mohelnici se zúčastnilo z našeho klubu 7 závodníků. Výsledky jsou velmi dobré:

Mláďata U11:

váha do 36 kg:

1.místo Martin Kolev – 4 zápasy/ 3 vítězství

3.místo Filip Staníček – 3/2

váha do 37 kg:

3.místo Ondra Král – 4/2

váha do 42 kg:

2.místo David Žák – 4/2

4,místo Martin Horák – 4/1

váha do 54 kg:

3.místo – Anička Levová 3/1

Mladší žáci U13

Marek Vach – bez umístění. Byl nalosován do pavouka. V prvním zápase prohrál a soupeř už ho do dalších bojů nevytáhl. Tzn. bilance 1/0, bez umístění.

Komentář trenéra:

V sobotu 26.11. vyrazilo sedm členů do vzdálené Mohelnice na Vánoční turnaj.

Anička Levová byla první bojovnicí, která nastoupila na tatami. Svoji kategorii začala úspěšně, první zápas vyhrála. Následovaly dva těžké zápasy a dvě prohry, takže obsadila třetí místo.

Filip Staniček a Martin Kolev startovali ve stejné kategorii. Ta byla rozdělena do dvou skupin a dva nejlepší z každé tabulky postupovali do semifinále. Filip Staniček svoji tabulku suverénně ovládl a postoupil do semifinále z prvního místa. Martin Kolev první zápas kontrolovaně vyhrál. Ve druhém zápase, který byl velmi vyrovnaný, prohrál na nejtěsnější možný způsob – rozhodnutím rozhodčího o aktivitě soupeře. To ale nemělo vliv na postup, protože Martin šel ze druhého místa do semifinále. V něm se naši kluci potkali. Boj byl dlouho vyrovnaný a ukazoval vzájemnou znalost kluků z tréninku. Rozhodla krásně provedená technika Tomoe – nage ve prospěch Martina, který ke konci zvítězil na ippon a postoupil do finále. Filip bral automaticky třetí místo. Ve finále se Martin opět utkal se soupeřem, který ho porazil ve skupině. Finálový boj ale ukázal, jak je Martin šikovný a taktický zápasník. Využil svoji zkušenost se soupeřem a zápas kontrolovaně dovedl do vítězného konce. Navzdory své prohře ze skupiny ovládl následně všechny zápasy, soupeři oplatil porážku a v kategorii zvítězil.

Ondru Krále čekal stejný systém zápasů jako kluky. Absolvoval tři zápasy ve skupině, ve dvou zvítězil a v jednom prohrál s pozdějším vítězem soutěže. Postoupil tedy ze druhého místa do semifinále. Zde ho čekal vítěz druhé tabulky. Soupeř si bohužel dokázal krásně prosadit svoji techniku, na kterou po chvilce zvítězil na ippon a Ondra obsadil třetí místo. Ačkoliv dvakrát prohrál, své vyhrané zápasy vedl velmi kvalitně a technicky, za což jsem rád.

V další váhové kategorii se opět potkali dva naši judisté. David Žák a Martin Horák. David získal dvě výhry a obsadil druhé místo. Pro Martina Horáka to byl teprve druhý turnaj, jehož se zúčastnil. Tři zápasy, včetně vzájemného zápasu s Davidem, prohrál, za což se ale vzhledem ke kvalitě turnaje nemusí Martin vůbec stydět. Navíc prokázal velmi dobré znaky boje a ve svém čtvrtém zápase dokázal zvítězit. Pro Martina to tedy byla velmi cenná zkušenost a domů si odvezl i cenný skalp.

Nejdelší čekání na zápas měl Marek Vach, jehož kategorie začala ve dvě hodiny. Navíc startoval v nejnabitější váhové kategorii, které byla vedena formou „pavouku“, tedy eliminačních zápasů. Bohužel v prvním zápase přišla rychlá prohra a soupeř Marka neposunul do opravných bojů. Soutěž skončila bohužel rychle.

Kuba Matal

Jsem rád, že všichni poprali více než 1 zápas, alespoň jednou (mimo Máry) vyhráli a mají tak motivaci do dalších závodů.

Všem gratuluji a děkuji za předvedené výkony. Díky moc také Kubovi Matalovi za koučing a rodičům za dopravu a podporu.

Jirka