PARTNEŘI

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Program VIII., evid. Č. projektu SPORT VIII-0929/2017

       

SLEDUJTE NÁS

II. ročník turnaje Řečkovický nářez 2022, 28.5.2022

                                               
5.
Červen
2022

Druhý ročník našeho turnaje jsme připravovali už od loňského podzimu,. Podařilo se se nám zajistit pronáem tělocvičny Sokola Řečkovice a finanční dotaci a záštitu pana starosty MČ Brno-Řečkovice, pana Marka Viskota. Podle ohlasů účastníků, kterých bylo 150, se turnaj povedl. Mám velkou radost především z toho, že se podařilo dát dohromady tým lidí, kteří pracovali tvrdě v pátek (přesun žíněnek z Líšně, skládání žíněnky v Řečkovicích, skládání score boardů a care systémů, zvukové aparatury, bufetu) i v sobotu (příprava vážení, úprava zázemí, tombola, losování, tisk a předávání medailí a diplomů, úklid zařízení a tělocvičny, skládání v Řečkovicích, přeprava a skládání žíněnek v Líšni). tak, aby byli všichni účastníci i jejich doprovod spokojení.

Moc děkuji všem kteří se na akci aktiuvně zúčastnili. Především musím vyzvednout pomoc Jirky Brázdy jako šéfa IT centra, za hladký průběh turnaje, Ladi Zapletala za přepravu a skládání žíněnek, Lenky Staničkové (a jejího týmu) za catering, Andrei Brázdové za tombolu a hlavně Radkovi Křížovi za zapůjčení žíněnek a pomoc s přepravou a Petru Zatloukalovi ze Sokola Řečkovice za spolupráci při organizaci. Všichni jste moc fajn lidi a byla radost s vámi spolupracovat.

Samozřejmě hlavním cílem bylo, aby si děti zasportovali a to se povedlo:

Komentář trenéra a kouče Kuby:

V sobotu 28.5. náš klub pořádal turnaj, kterého se také zúčastnilo celkem 16 členů. Mezi nabitou konkurencí jsme se neztratili, naopak v celkovém pořadí klubů jsme obsadili krásné třetí místo.

Na medailové umístění nedosáhl pouze Marek Vach, a to navíc vinou zranění, které si přivodil ve druhém zápase a do rozhodujícího boje nemohl nastoupit. I tak mám z Markova výkonu dobrý pocit. Navíc, zdraví je přednější a závodů nás čeká ještě mnoho.

Bronzovou medaili získali: Mauricio Laclé, Anna Adamcová, Martin Horák. Pro tyto závodníky to byla navíc premiéra a z jejich výkonů mám radost. Nebáli se a svým soupeřům nedali nic zadarmo. Další bronzové medaile získali: Lukáš Bulička, Tobiáš Janoušek, Matěj Procházka, Tomáš Staniczek a Oliver Antonín.

Stříbrnou medaili získali: Filip Staníček, Martin Kolev, David Žák a Jiří Brychta. Všechny chválím za předvedené výkony. Rád bych vyzdvihnul výkony Jiřího Brychty. Pral se s mnohem zkušenějšími borci, ale v zápasech ukázal velký posun a nebyl daleko od celkového vítězství. Souboje byly napínavé a Jirka předváděl vyspělé a krásné judo. A nerad bych opomenul také výkon Martina Koleva, pro kterého to byl první turnaj. V prvním zápase ho dělilo pět sekund od výhry. Martin ale netaktizoval a šel do soupeře od začátku do konce, což se mu nakonec stalo osudným a prohrál. Ve druhém zápase Martin ukázal bojovné srdce, když musel být kvůli krvácení z nosu dvakrát ošetřován, a přesto celý zápas vyhrál. Byl to krásný výkon a na první závody velká pochvala.

A konečně zlaté medaile získali: Roman Kinzel, Martin Tupa a Ondřej Král. U všech těchto borců byl vidět zkušený výkon od prvního zápasu a svým soupeřům nedali šanci. Nemám co dodat.

Celkově se našim svěřencům turnaj povedl. Získali jak cenné zkušenosti, tak i medaile a doufám, že si turnaj užili.

Moc děkuji rodičům za pomoc s organizací a psychickou podporu. A také děkuji celému klubu za uspořádání turnaje.

Kuba