PARTNEŘI

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Program VIII., evid. Č. projektu SPORT VIII-0929/2017

       

SLEDUJTE NÁS

Velká cena Blanska, 7.5.2022

                                               
8.
Květen
2022

V sobotu se osm členů našeho klubu zúčastnilo turnaje v Blansku.

V nejmladší kategorii mláďat U9 jsme měli dva závodníky.

Kristian Hrda absolvoval dva zápasy, ve kterých prohrál. Umístil se na třetím místě. Musím ovšem vyzdvihnout jeho bojovnost a v obou zápasech nedal soupeřům nic zadarmo a prohry přijal sportovně. U Krise jsou vidět posuny a jsem moc rád, že jde ostatním judistům z jeho skupiny příkladem.

Dalším závodníkem v kategorii U9 byl Martin Tupa. Také Martin měl dva zápasy. První zápas dovedl do úspěšného konce, kdy soupeře udržel na zemi a vyhrál na ippon. Druhý zápas sice prohrál na wazari, ale po sečtení bodů z tabulky získal první místo. Martina chválím za jeho kvalitní práci na zemi, a i u něj jsou vidět posuny, které zápasením získává a stává se z něj opravdový judista, tak jako Kristian.

V kategorii mláďat U11 jsme měli čtyři závodníky a všem se velmi dařilo.

Roman Kinzel všechny tři zápasy vyhrál. Měl pomalejší začátek, první zápas vyhrál na wazari, ale jak se do zápasů dostal, tak nedal svým soupeřům šanci. Roman tak vyhrál první místo.

Filip Staníček měl obdobně jako Roman tři zápasy a ve všech zvítězil a ze závodů si odvezl zlatou medaili. Jeho výkony byly velmi zkušené a na Filipovi jde vidět, že má za sebou už více závodů. Poslouchal trenérské rady a byl schopen je krásně aplikovat v zápase.

I Ondra Král zápasil třikrát a třikrát vyhrál. Mám radost, jak Ondra zápasil a v některých momentech se projevil s velkou jistotou, na to, že na závody jezdí teprve od tohoto roku. Velká pochvala. Třikrát ippon a zlatá medaile.

Anička Levová neměla vůbec lehký los. V tabulce startovala se třemi chlapci. Ovšem na jejích výkonech to nebylo znát. První zápas vyhrála za pět vteřin. Ve druhém bohužel prohrála, ale chuť si napravila v posledním zápase, kde opět zvítězila a obsadila nakonec krásné druhé místo. Aničku chválím za její statečnost bojovat mezi chlapci, kde ukázala svoji bojovnost a také u ní jsou patrné posuny.

V kategorii mladších žáků statovali dva judisté našeho klubu.

Nejprve zápasil Tobiáš Janoušek. Naneštěstí měl velmi těžký los. V prvním zápase se utkal se zkušenějším soupeřem, který měl žluto-oranžový pásek. Zápas ale neprobíhal vůbec jasně, ba naopak Tobík ukázal svoji sílu a velmi statečně bojoval. Nakonec se ale ukázaly zkušenosti soupeře a ten zápas vyhrál na ippon. Další zápas už neproběhl. Tobíka bych i přes to rád pochválil. Zápasí ve vyšší věkové kategorii a na to, že také začal se závody teprve letos, předvádí hezké judo a soupeřům nedává nic zadarmo.

A nakonec zápasil Tomáš Staniczek. První malý boj jsme prohráli už na váze. Tomík bohužel navážil o 600 g přes limit a musel proto zápasit ve vyšší váhové kategorii – do 50 kg. V prvním zápase šel Tomáš velmi dobře a soupeře hodil krásně na wazari. Rozhodčí ale kvůli porušení pravidel body odvolal a konec zápasu Tom ztratil a smolně prohrál. Prohra nás mrzela, protože absolvoval těžký zápas a k vítězství chyběl kousek. Prohra Toma ovlivnila ve druhém zápasu, kde zbrkle udělal chybu, kterou soupeř ihned využil a Tomáše porazil. Ačkoliv zápasy nedopadly, tak Tom ukázal, že své kvality má, a i ve vyšší váhové kategorii podal hezký výkon. Měl delší zápasovou pauzu a ta byla znát. Když se poučí z chyb, věřím, že bude mít dobře našlápnuto.    

Celkově turnaj hodnotím velmi pozitivně. 4 zlaté, 1 stříbrná a 2 bronzové medaile jsou krásným výsledkem a mám radost jak ze svěřenců, tak i z jejich výkonů. Doufám, že se závodníkům turnaj líbil a výsledky je namotivovaly do dalších závodů. Zároveň děkuji rodičům za dopravu a spolupráci.   

Kuba