PARTNEŘI

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Program VIII., evid. Č. projektu SPORT VIII-0929/2017

       

SLEDUJTE NÁS

VC Ostrava, dorost, muži a ženy. 2.4.2022

                                               
3.
Duben
2022

V sobotu 2. dubna 2022 se uskutečnil v Ostravě Český pohár mužů a žen a Velká cena dorostu. Na turnaji se sešlo přes 220 závodníků ze 41 klubů ze 4 zemí. Náš klub v kategorii U18 jsme reprezentovali jen dva, spolu s Martinem Vidlákem.

Martinovi se nepodařilo shodit do šedesátky, a tak musel do vyšší váhy, kde bylo celkem 23 závodníků. V prvním kole statečně bojoval, bohužel se mu nepovedla slibná tomoinaga a soupeř ho v boji na zemi udržel. Další kolo Martinův přemožitel vyhrál, ale až do semifinále se nedostal a tak Martin ztratil možnost utkat se ještě v opravách.

Já měla pět soupeřek, a tak nás čekala tabulka. V prvním vyrovnaném utkání soupeřka využila mého drobného zaváhání a zvítězila na wazari.  Ve druhém utkání se mi podařilo hodit soupeřku ze Slovenska na wazari a přesto, že mi zbytek zápasu cíleně útočila na zraněnou nohu, podařilo se mi zvítězit. Třetí utkání skončilo hansoku-make v můj prospěch. V závěru mně noha již dost bolela. Rozhodla jsem se nastoupit i do dalších dvou zápasů, ale to už se mi tolik nedařilo a oba jsem prohrála. O třetím místě při rovnosti vítězství rozhodovaly body, a tak, i přes to, že jsem obě soupeřky porazila, skončila jsem  na pátém místě.

Verča Řeháková.