PARTNEŘI

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Program VIII., evid. Č. projektu SPORT VIII-0929/2017

       

SLEDUJTE NÁS

ČP Ostrava, 29.2-1.3.2020

                                               
1.
Březen
2020

O víkendu sobotu 29.2.-1.3.2020 bojovali na prvním turnaji ČP a zároveň kvalifikačním turnaji na PČR mladších a starších žáků, také naši zástupci.

Celkový počet závodníků po oba dva dny byl 1 645. Sešla se konkurence ze 14 zemí.

V sobotu závodili žáci a výsledky 3 našich zástupců jsou následující:

Verča Řeháková – 7.místo, 4 zápasy/2 výhry. Verunka mi udělala svým výkonem radost. Zlepšila v boji o úchop, vychylování i nástupech.Dokonce i úspěšně škrtila. Ve všech zápasech svým soupeřkám byla minimálně vyrovnaným soupeřem.

Aleš Brázda – bez umístění, 2/1. V prvním zápase s přehledem soupeře z Polska porazil. Ve druhém zápase svůj výkon nezopakoval a podlehl svému soupeři z Maďarska na páku. Bohužel do dalších bojů už ho soupeř nevytáhl.

Jirka Škárek – vybojoval pouze 1 utkání. Od počátku se bránil a nestíhal. Dostal šido a potom upadl na wazari. Pul minuty před koncem ale zachytil nástup soupeře, kontroval ho na wazari a chytil do držení.Udržel ho 10 vteřin a vypadalo to, že vyhrál. Bohužel rozhodnutí změnili, Jirka za držení získal wazari, ale zápas pokračoval. Nakonec rozhodlo šido a Jirka prohrál. Takovou chybu by rozhodčí neměli dopustit a jsem z jejich výkonu zklamaný. Ani tento soupeř Jirku nedostal do dalších bojů.

V neděli na turnaji bojoval poprvé jako dorostenec Martin Vidlák. 3 zápasy/ 1 vítězství. První zápas vyhrál, ale potom zase zaúřadovali rozhodčí. Protože zapsali chybného vítěze předešlého zápasu, bojoval Martin s jiným soupeřem než měl. Ve vyrovnaném zápase nakonec prohrál, ale zápas byl následně anulován. Opakovaný zápas 2.kola také prohrál, ale soupeř ho vytáhl do oprav. Tam se zase setkal se soupeřem, s nímž už bojoval v anulovaném zápase. Tentokrát už se bohužel nekoncentroval a rychle prohrál.

Přestože jsme tentokrát na bednu nedosáhli, všichni se prali na víc jak sto procent. Musím je pochválit za odvahu a nasazení. Určitě získali důležité zkušenosti, které jim pomůžou v dalších zápasech. Bylo by fajn, kdyby nás na další velký turnaj jelo víc.

Díky všem za vzornou reprezentaci.

Jirka