PARTNEŘI

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Program VIII., evid. Č. projektu SPORT VIII-0929/2017

       

SLEDUJTE NÁS

Velká cena Veselí nad Moravou, 8.2.2020

                                               
8.
Únor
2020

Na turnaj do Veselí nás jelo méně, než se jsem očekával. Bohužel nemoc byla silnější.

Turnaje se celkem účastnilo 254 startujících. Byla tu silná konkurence, nejen z Moravy, ale i ze Slovenska. Navíc to byl první kvalifikační turnaj na PČR mladších žáků.

Našich borců se zúčastnilo 5 a poprali se dost a dost.

Výsledky:

Tomík Staniczek – 3.místo, 3 utkání/1 vítězství. Tomík překvapil svým výkonem, utekl z držení a zkoušel techniky na levou stranu. Věřím, že třetí místo ho nakopne k dalšímu tréninku a získá i sebevědomí, které mu chybí.

Bertík Táborský – 3.místo, 3/2.Bertík startoval po delší odmlce a hned ve vyšší váze. Určitě nezklamal. V prvním kole sice ve vyrovnaném zápase prohrál, ale pak už nedal soupeřům šanci.Byl na něm vidět turnajový výpadek, ale to se dá dohnat.

Verča Řeháková – 3.místo. 3/1. I Verunka bojovala na hranici svých sil. Především v prvním zápase zápasila celkem 6 minut (3 minuty golden score) a prohrála pouze rozhodnutím rozhodčích. Musím ji pochválit, že dodržovala technické pokyny. Ke konci zápasu jí však už viditelně docházely síly. V druhém duelu se slovenskou favoritkou sice prohrála, ale ani tady nebyla bez šance. V posledním zápas nedala soupeřce šanci. Domluvili jsme se na postupu jak se zlepšit.

Jirka Škárek – 5.místo, 4/2, pavouk 17 závodníků. Jirka je borec.Po dlouhé odmlce nejen v zápasech, ale i tréninku, oslabený po náročné léčbě, šel do zápasů neohroženě. V prvním zápase, otočil vývoj zápasu a soupeře udržel v držení. Ve druhém předvedl pěkné techniky a postoupil do semifinále. Tam mu ale začaly docházet síly, nestíhal nástupy soupeře a prohrál. V utkání o třetí místo se už jen bránil a po dopadu na hlavu byl silně otřesen. Následující techniku soupeře nezvládl a znovu těžce dopadl. Třetí místo mu sice uteklo, ale přesto získal důležité body do kvalifikace na PČR.

Vojta Košulič – bez umístění 2/0 Vojta narazil na silné soupeře a zápasy byly rychlé. Doufám, že si Vojta vezme ponaučení a zabere víc na tréninku.

Díky všem za vzornou reprezentaci.

 

Jirka