PARTNEŘI

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Program VIII., evid. Č. projektu SPORT VIII-0929/2017

       

SLEDUJTE NÁS

Novoroční turnaj, Jihlava, 11.1.2020

                                               
12.
Leden
2020

Soutěžní rok 2020 jsme zahájili na Novoročním turnaji v tělocvičně Sokola v Jihlavě.

Na to, že jednalo o první turnaj po vánočních prázdninách,  byl celkový počet závodníků velice slušný, cca 185 z Čech i Moravy. Startovali zde závodníci všech žákovských kategorií mimo starších žákyň.

Naši borci byli tentokrát jen tři. Všichni se v roce 2020 posunuli do vyšších věkových kategorií.  Vyzkoušeli si nejen změnu kategorií, ale i vah.Myslím, že to pro ně byla v celku vydařená zkouška.

Výsledky:

Míša Hubáček – kategorie U11, 1.místo, bilance 4 zápasy/ 3 vítězství. Zpočátku se Míša pomalu rozkoukával a bylo vidět, že není ve své kůži. V prvním zápase prohrával, ale včas sed probudil, zabojoval a dokázal pěknou technikou zápas rozhodnout. Druhé utkání ukončil rychle, ale v třetím zápase narazil na zkušenější soupeřku a bohužel prohrál. Poslední utkání také vyhrál na ipon. Nakonec o výsledku při rovnosti bodů rozhodovala váha a ta rozhodla pro Míšu.

Alda Brázda – kategorie U15, 3.místo. 3/2. Startoval ve váze do 55 kg. Dva první zápasy musel překonávat obranu soupeřů a to se mu podařilo. Postoupil do semifinále a tam narazil na zkušeného soupeře. Utkání se pro Aldu nevyvíjelo dobře, upadl na wazari, byl v držení, ze kterého unikl, Soupeř dál útočil, ale Alda kontroval a skore vyrovnal. Nicméně soupeřova aktivita nepolevila a tentokrát už Alda nestačil a prohrál. Přesto zanechal velmi dobrý dojem a zjistil, že nikdo není neporazitelný.

Oli Antonín – kategorie U13, nepostoupil ze skupiny, 3/1. V prvních dvou zápasech bylo vidět, že Oli má ze soupeřů respekt. Bránil se a jeho pokusy byly pomalé. Nedostal se do tempa a oba také prohrál. Poslední zápas sice vyhrál, ale na postup do semifinále to už bohužel nestačilo. Bude důležité, aby Oli získal jistotu a sebedůvěru.

Chválím všechny tři za odvahu a přístup. Věřím, že v dalších turnajích půjdou výkony nahoru.Díky rodičům za podporu a dopravu.

Jirka