PARTNEŘI

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Program VIII., evid. Č. projektu SPORT VIII-0929/2017

       

SLEDUJTE NÁS

Olympiáda dětí a mládeže 2019, Liberec

                                               
23.
Červen
2019

V neděli 23. 06. 2019 byla v Liberci zahájena IX. letní olympiáda dětí a mládeže (ODM).
Na tuto největší dětskou sportovní akci v ČR se sjelo 14 reprezentací ze všech krajů republiky. O medaile bude bojovat přes 3400 účastníků, podpoří je na 500 trenérů a utkají se v 65 disciplínách. Mezi 19 sportů letošní olympiády se poprvé dostalo i judo.
Soutěžit se bude ve smíšených osmičlených družstvech. V předem stanovených vahách budou zápasit vždy čtyři chlapci a čtyři dívky. Nominaci ve družstvu JMK získala i Verča. Doplnila tak výběr kraje ve váze do 44 kg. Judo je na programu ODM hned v pondělí a v úterý. V pondělí se budou výběry krajů prát ve čtyřech nalosovaných skupinách (A, B, C, D). První dvě družsta z každé skupiny postoupí do úterního dopoledního čtvrtfinále. Pak bude následovat semifinále. Vítězi postoupí do odpoledního boje o zlato, poražení do boje o bronz.
Dnes v osm hodin ráno, v silném dešti a chladném počasí se celá jihomoravská výprava sešla u brněnského Výstaviště. Modročervenobílá záplava nových dresů (JMK změnil v roce 2018 své logo i barvy) se nacpala do kolony autobusů a vydala se obhajovat předloňské kolektivní zlato, které Jižní Morava získala na domácí brněnské olympiádě. O pět šest hodin později v prosluněném a prohřátém Liberci už se naši borci vážili. Někteří si museli váhu předem dobře hlídat, ale nakonec vše dopadlo dobře.
Za dalších pár hodin se všichni sportovci sešli na slavnostním zahájení. To probíhalo již od 16-té hodiny sérií komentovaných vystoupení, aby vygradovalo po 17-té hodině nástupem družstev, slavnostními projevy, sliby sportovců i rozhodčích a samozřejmě zapálením olympijského ohně, čehož se v zaplněné Home Credit Aréně ujala Eva Samková.

Slavnostní zahájení můžete i ze záznamu sledovat na: https://www.ceskatelevize.cz/porady/12506728780-hry-ix-letni-olympiady-deti-a-mladeze-2019/21925400208-slavnostni-zahajeni/.

Potom již naši judisté v nedalekém hotelu Aréna netrpělivě čekali na rozlosování základních skupin. Bohužel, ani v deset hodin večer nebylo ještě jasné, proti komu a kdy nastoupí. Snad to bude zveřejněno co nejdříve, aby mohli trenéři (Trávníček a Švec) tým co nejpépe připravit, buď na pondělní dopoledne (skupiny A a B) nebo odpoledne (skupiny C a D).

Budeme držet naši judistům, a nejen jim palce !!

Jirka.