PARTNEŘI

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Program VIII., evid. Č. projektu SPORT VIII-0929/2017

       

SLEDUJTE NÁS

XXII. mezinárodní turnaj v solném dole, Bochnia, 15.6.2019

                                               
16.
Červen
2019

Pěkný předprázdninový pozdrav všem.

V teplém letním počasí jsme s Verčou vyrazili na poslední individuální turnaj v tomto školním roce do polské Bochni.

Letos Verča zápasila v sobotu, a tak jsme vyjeli již v pátek.

Na dálnicích kolony, ale nakonec jsme dorazili do cíle. Jako každým rokem organizace tu klape velmi dobře. Rychle jsme byli ubytováni a dostali dobrou večeři, později večer byla i grilovačka.

Ráno jsme se vzbudili celkem brzy a po krátké procházce v parku vyrazili k dolu. Do hloubky 250 metrů jsme sfárali mezi prvními. Byli jsme zvážení ze včerejška, a tak jsme měli dopoledne celé pro sebe. V jednu bylo slavnostní zahájení (dnes se tu sešlo na 500 závodníků ze 60 oddílů z 10 zemí Evropy) a pak začaly závody družstev. Kolem třetí začali jednotlivci a na tatami č. 2 i Verčina váha. Před tím jsme zažili trochu (dost) adrenalinu, když jsme zjistili, že Verča ve váze chybí. Vše se naštěstí včas napravilo.

Verča měla v prvním kole volný los. Ve druhém kole přejela zelenooranžovou Polku na ippon. Stejně se jí dařilo i ve třetím kole, i když tam první půlku tahala za kratší konec a prohrávala na wazari. Pak zabrala na plné obrátky a dvěma rychlými wazari se dostala do finále. Ve finále měla velmi těžkou, silovou až surovou soupeřku. Držela se statečně, poslední shido jsme ani nedokázali identifikovat, ale je třeba uznat, že soupeřka byla silnější a důraznější.

Verča přiveze do Brna pěkné druhé místo a stříbrnou medaili.

 

Gratuluji

Jirka