PARTNEŘI

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Program VIII., evid. Č. projektu SPORT VIII-0929/2017

       

SLEDUJTE NÁS

MVC Kroměříž 18.5.2019

                                               
19.
Květen
2019

Tradičního mezinárodního turnaje žákovských kategorií v Kroměříži se tento rok zúčastnilo téměř 260 závodníků. Byli tam bojovníci z celé Moravy, Slovinska, Polska a Ruska.

Naše výprava byla tentokrát početná, celkem 9 závodníků. Všichni se poprali minimálně 2 krát a bojovali opravdu srdnatě. Bojovali opravdu všichni a za to je musím moc pochválit. Ne všem výsledky vyšly podle jejich představ, ale celkově jsou výsledky nadprůměrné.

Na nejvyšší stupeň tentokrát vystoupili:

Thea Staniczková – je to velká bojovnice. Tři soupeřky porazila na ipon a v posledním, vyrovnaném utkání vedla na trest až do poslední vteřiny. Dodatečně dostala však také trest a zápasem pokračoval v golden score. Thea byla pořád aktivnější, přesto se ani golden score nerozhodlo. Nakonec Thea zvítězila rozhodnutím rozhodčích. Byl to nejlepší výkon, který jsem o They viděl.

Míša Hubáček – svým soupeřům nedal žádnou šanci a všechny zápasy zvítězil na ipon. Míšu musím pochválit nejen za výsledek, ale i za provedení technik, což je velké zlepšení. Zasloužené obsadil 1.místo 3/3.

Verča Řeháková -měla jen jednu soupeřku, nicméně její zápasy bylo velké drama. První zápas předvedla aktivní výkon, ale prohrála sporným výrokem rozhodčích. Druhý zápas byla ještě aktivnější a vyhrála na dva tresty. O výsledku rozhodoval třetí zápas. Zápas byl vyrovnaný až do chvíle, kdy si soupeřka zranila palec na ruce a ze zápasu odstoupila. Verča tedy nakonec obsadila 1.místo.

2.místo:

Aleš Brázda – jeho váha byla rozdělena do 2 skupin. Aleš svou skupinu bez problémů vyhrál (3/3). V semifinále porazil polského soupeře a ve finále se potkal s tradičním soupeřem. Zápas byl vyrovnaný, oba soupeři měli dost sil. Všechno nasvědčovalo, že se bude pokračovat v golden score. 18 vteřin před koncem však rozhodčí Aldu potrestali za stahování. Tuto ztrátu už se nepodařilo dohnat, tzn. tentokrát „jen“ stříbro.

Bertík Táborský – také jeho váha začala ve dvou skupinách. Bertík postoupil do semifinále po 2 výhrách z 1.místa.Semifinále zvládl v pohodě. Finále bylo dlouho vyrovnané, ale jediného Bertíkova zaváhání soupeř využil a Bertík upadl. Přesto 2.místo je velmi pěkný výsledek.

Oli Antonín – působil klidným dojmem a první zápas zvládl v pohodě. Druhý zápas byl vyrovnaný a Oli vyhrál rozhodnutím rozhodčích, když nevyužil některé dobré šance. V posledním zápase zkušený soupeř Oliho k ničemu nepustil a vyhrál na 2 wazari.

3.místo:

Vojta Košulič – nastoupil neohroženě, bojoval a nakonec hodil na ipon soupeře překvapivě (i pro mě) na tomoe-nage. V dalších 2 zápasech Vojtovi ani snaha nestačila a oba prohrál. Za výkon, ale Vojta zaslouží uznání.

Bez umístění:

Dan Kalousek – tentokrát mu turnaj nevyšel. V prvním zápase se zkušeným soupeřem se Dan jen bránil a bylo otázkou času, kdy upadne. Nakonec to tak i dopadlo. Ve druhém zápase hned na začátku pěkně soupeře hodil na wazari. Chtěl zápas rozhodnout, nastoupil do techniky, ale soupeř ho okontroval. Dan prohrál a nepostoupil ze skupiny.

Tom Staniczek – měl silné soupeře, ale nic jim nedal zadarmo. Nastupoval do technik, ale bohužel ani v jednom ze tří zápasů neuspěl.Musím ho však pochválit za snahu.

Všem děkuji.

Jirka