PARTNEŘI

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Program VIII., evid. Č. projektu SPORT VIII-0929/2017

       

SLEDUJTE NÁS

VC Blansko, 11.5.2019

                                               
16.
Květen
2019

V sobotu 11.5. se náš klub zúčastnil závodů v Blansku. Mezi 148 závodníky bylo i sedm našich, jmenovitě Alda Brázda, Maty a Štěpa Hřebíčkovi, Oli Antonín, Jirka Brychta, Vojta Košulič a Maty Adam.

Z těchto sedmi borců dosáhli čtyři na medailové umístění.

Výkon Matyho Hřebíčka byl pro mě příjemným připomenutím Matyho formy před zraněním. V podstatě až na finále se Maty na tatami příliš dlouho nezdržoval a soupeře s přehledem porážel. Postupně se Maty probojoval až na první místo a byl tedy z naší skupiny nejúspěšnější.

Svou aktuální dobrou formu opět potvrdil Alda Brázda. Alda také procházel přes soupeře spíše snáz. Ve finále však svému soupeři podlehl a obsadil tak druhé místo.

Na třetích místech skončili shodně Štěpa Hřebíček a Oli Antonín. Štěpa v prvních zápasech působil spíše rozpačitě, avšak v následných zápasech prokázal větší bojovnost a zápasy vypadaly o poznání lépe. Oli byl pro mě překvapením. Předpokládal jsem, že své soupeře porazí s větší lehkostí. Bohužel však dvakrát svým soupeřům v tabulce podlehl a třetí místo mu zajistila jedna výhra na ippon a jedna na jeden pomocný bod.

U borců Vojty Košuliče a Matyho Adama mi u obou chybí více bojového nasazení a chuti po vítězství. Musíme na tomto zapracovat a beru si to jako svůj úkol. Z celé výpravy bych vyzdvihl Jirku Brychtu. Jirku jsem považoval za závodně nejméně zkušeného borce, možná i proto byl můj dojem z Jirky tak příjemný. Na Jirkovi byla vidět postupná změna mezi jednotlivými závody a to konkrétně v chuti vyhrát. Do prvního zápasu nastupoval s obavami a také to na výkonu bylo znát. Postupně však, jak se prodíral přes jednotlivé soupeře, se jeho nasazení stupňovalo, což vyústilo ve výhru v posledním zápase, a tím si ode mě vysloužil titul „bojovník dne“. S Jirkovým výkonem jsem nad míru spokojen. Je však nutné získávat více závodních zkušeností, aby prvotní obavy ze soupeřů mizely dříve a dříve.

Za koučing v Blansku, Laďa.