PARTNEŘI

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Program VIII., evid. Č. projektu SPORT VIII-0929/2017

       

SLEDUJTE NÁS

Velikonoční pohár, Uherské Hradiště, 13.4.2019

                                               
14.
Duben
2019

Parádní turnaj jsme absolvovali v sobotu 13.4.2019 v Uherského Hradišti. Sešlo se celkem asi 160 závodníků a bylo se na co dívat.

Mám velkou radost, že se tentokrát zúčastnilo 8 našich bojovníků. Navíc byly jejich výkony velmi dobré.Nebyl to sice top turnaj, ale konkurence byl asilná.

Výsledky:

Aleš Brázda – 1.místo, zasloužené první místo 5 zápasů/5 vítězství. Víc než umístění musím pochválit Aldův výkon.  Měl silné soupeře, ale svou aktivitou jim téměř nic nedovolil a sám bodoval. Byl to adrenalin jak se patří. Jeden zápas vyhrál až v poslední vteřině.Ve finále v Golden skore dokázal, že má lepší fyzičku jak soupeř a hodil pěknou tomoe – nage.

Dan Kalousek – 2.místo. 4/2. Pro mě největší a nejpříjemnější překvapení. Dan se vrátil na tatami po dlouhé přestávce a neměl moc natrénováno. Neměl co ztratit a do zápasů šel neohroženě. První zápas sice rychle prohrál, ale ve druhém favorizovaného soupeře překvapil, bodoval, zaslouženě vyhrál a postoupil ze skupiny.V semifinále se bránil a číhal na příležitost, kterou využil a bodoval. Navíc byl soupeř potrestán. Soupeř ale vyrovnal a Dan se zase musel bránit. Stav Dan udržel až do konce a vyhrál na soupeřův trest. Ve finále se potkal se stejným soupeřem z prvního zápasu a ten mu nedal šanci. Přesto Dan zaslouží velkou pochvalu za odvahu a houževnatost.

Oli Antonín – 2.místo, 3/2.  zápasy vyhrál s přehledem, ale v rozhodujícím zaváhal a prohrával. Těsně před koncem soupeře pěkně hodil a stav vyrovnal. Bohužel neudržel nasazené držení a prohrál rozhodnutím rozhodčích. To je také důležitá zkušenost. Chválím jeho bojovnost.

Vojta Košulič – 2.místo. Vojta získává zkušenosti. 2/1. Prní zápas prohrál, ale druhý zvládl a rychle zvítězil. Vojta musí zapracovat na rychlosti.

Štěpán Hřebíček – 3.místo. 3/1. Bylo na něm vidět že nebyl delší dobu na turnaji. První dva zápasy se rozkoukával a prohrál je. Poslední zápas byl ale úplně jiný a Štěpa s přehledem vyhrál. Věřím, že na dalším turnaji to bude lepší.

Míša Hubáček – 3.místo, 3/1. Na Míšu dopadla počáteční nervozita a první dva zápasy prohrál. V posledním zápase soupeře krásně okontroval a vyhrál. I u Míši věřím, že další turnaj to bude lepší.

Verunka Řeháková – 2.místo, 2/0. bojovala se soupeřkou o 7 kg těžší a bylo tom znát. V prvním zápas rychle prohrála. V odvetě už byl výkon lepší, bojovala a dokonce útočila. Přestože zápas prohrála, musím ji pochválit za její odvahu.

Matěj Hřebíček – vybojoval 2 zápasy ve skupině. I na něm byl vidět velký zápasový výpadek. Na své soupeře nenašel recept a oba zápasy prohrál. Navíc mu chyběla fyzička. Maty je šikovný a věřím, že když na sobě bude poctivě makat, výsledek se dostaví.

Turnaj každému přinesl něco jiného, ale všem důležité zkušenosti. Mě potvrdil to, že na takové turnaje je potřeba jezdit a poučit se z chyb.

Všechny musím pochválit za vzornou reprezentaci klubu.

Jirka