PARTNEŘI

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Program VIII., evid. Č. projektu SPORT VIII-0929/2017

       

SLEDUJTE NÁS

Žďár nad Sázavou, 24.3.2019

                                               
24.
Březen
2019

Komentář Jirky Řeháka:

V neděli 24. 03. 2019 se uskutečnil tradiční Velikonoční turnaj ve Žďáru nad Sázavou.Za Junior Judo Brno se přijeli poprat Verča  a Bertík. Oba starší žáci. Závodníků se celkem sešlo asi dvě stě. Bojovalo se na třech tatami v Sokolovně. Starší žáci přišli na řadu po 14- té hodině.

Bertík předvedl výborný a soustředěný výkon. Svému soupeři nedal při obou utkáních šanci. Pečlivě si ho hlídal a obratem trestal jeho nepodařené nástupy účinnými kontrachvaty . Zasloužené 1. místo a zlatá medaile.

Verča tentokrát neměla ve své váze soupeřky. Přijeli jen dvě starší žákyně, které od sebe dělilo více jak 15 kilo. Proto byly holky nalosovány ke klukům. Nejdříve měla Verča být s mladšími žáky, ale nakonec ji nalosovali se staršími. Těžkých soupeřů se nezalekla a bojovala statečně. V obou utkáních nakonec prohrála na vlastní chyby (šido). Se zeleným páskem až v závěru golden skóre. Pěkné 3. místo a bronzová medaile.

Bohužel nekonzistentní rozhodování rozhodčích turnaj dost poznamenalo. Dokonce i na jednom tatami se stávalo, že v jednom utkání se šlo při šidu do golden skóre a hned v dalším šido rozhodlo v základním čase…

Oběma aktérům gratuluji a rodičům díky za za dopravu a podporu.

Jirka