PARTNEŘI

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Program VIII., evid. Č. projektu SPORT VIII-0929/2017

       

SLEDUJTE NÁS

ČP Jablonec nad Nisou, 16.3.2019

                                               
19.
Březen
2019

V sobotu 16. března 2019 se uskutečnil druhý závod Českého poháru judo v tomto kalendářním roce. Kdo chtěl závodit, musel se vydat do dalekého Jablonce nad Nisou.

Jen v sobotu sem přijelo přes 770 žáků a žákyň z více jak 120-ti oddílů. Náš klub tentokrát zastupovala jen Verča.

Pro zkušenostech z Ostravy, kdy závody končily až pozdě v noci jsme si raději objednali ubytování před i po turnaji. Přijeli jsme v pátek večer a ještě jsme stihli i večerní plavání a tobogány v nedalekém krytém bazénu.

V pátek po  cestě a především  v sobotu po celém městě jsme obdivovali obří poutače, které na tuto událost lákaly. Do haly jsme přišli celkem brzy a pozorovali ten cvrkot. Pořadatelé se tentokrát se vším vypořádali na jedničku. V hale bylo místa dost, zahájení začalo snad přesně na minutu a závody mladších žáků na sedmi tatami se rozjely podle programu něco po desáté. Před druhou zápasili už i starší žáci.  Závody  skončili  kolem šesté, takže jsme stihli výbornou večeři v nedaleké pizzerii a po sedmé už jsme byli zase v bazénech.

A jak Verča dopadla? Tentokrát v její váze přijely jen ty nejlepší soupeřky. První utkání Verča zvládla – vítězství na wazari (a mohlo jich být i více…). V druhém utkání stále útočila, ale něco málo  tomu vždy  chybělo a na rozhodnutí to nestačilo. Blížilo se asi zasloužené golden skóre, když Verča dostala 1sec. před koncem základního času šido za ruku pod páskem. Pak už na své další soupeřky nestačila. Musím ji pochválit, že se vždy snažila zaútočit, ale rychlostí a přesností provedení to nestačilo. Soupeřky ji vždy uválely na zem a tam rozhodly. Takže i tentokrát to stačilo „jen“ na páté místo a dalších 6 bodů do rank-listu.

Zítra navštívíme muzeum bižuterie a pak vyrazíme do Brna. Na tréninku se budeme snažit zapracovat na útočném pojetí zápasů a už se těšíme na další turnaje. Jak říká trenér: „…hlavně se neohýbat a tahat rukama…“.

Jirka a Verča.