PARTNEŘI

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Program VIII., evid. Č. projektu SPORT VIII-0929/2017

       

SLEDUJTE NÁS

Grand Prix Ostrava 2019

                                               
27.
Únor
2019

Tak máme za sebou první turnaj ČP a zároveň první turnaj kvalifikace na PČR mladších, straších žáků a dorostu. Účast byla hojná, celkem víc jak 1 200, z toho v sobotu to bylo přes 800 žáků a žákyň, v neděli to bylo přes 400 dorostenců a juniorů.

Výsledky našich závodníků:

sobota:

3.místo – Thea Staniczková. Po tréninkovém výpadku to bylo příjemné překvapení. Thea měla 5 soupeřek a tabulku. Vyhrála 3 zápasy. Ve čtvrtém, vyrovnaném zápase nakonec těsně prohrála se soupeřkou s 3.KYU a jen soupeřka s 2.KYU byla nad její síly. Mám radost nejen z výsledku, ale i z předvedeného výkonu. Gratuluji.

5.místo – Verunka Řeháková. Verča první zápas vyhrála a postoupila do semifinále. Pak ale narazila na zkušenější soupeřku a prohrála. Postoupila do oprav. Bojovala o třetí místo, ale v tomto zápase se neprosadila a obsadila pěkné 5.místo.

Ostatním už se tolik nedařilo:

Alda Brázda – vybojoval 2 zápasy. V prvním vyrovnaném zápase mu bohužel nic nevycházelo. Pak udělal jen malou chybu, která nakonec zápas rozhodla. V opravách byl jeho výkon lepší a dotáhl zápas až do golden skore. Tam mu už ale docházely síly a v závěru nestačil zachytit soupeřův rychlý útok. Příště to bude lepší.

Další borci bohužel neprošli dál než do 1 kola.

Bertík Táborský – hned v 1.kole narazil na silného soupeře z Dánska a nenašel na něj recept.Soupeř ho ale do oprav nevytáhl.

Jirka Škárek – v 1. kole bojoval se zkušeným soupeřem, ale ani jemu se nedařilo a do oprav nepostoupil.Na prvním velkém turnaji ve vyšší věkové kategorii hlavně sbíral zkušenosti.

neděle:

Juniorka Nela Hodečková – měla ve váze pouze jednu soupeřku. Silná Ukrajinka Nele nedala ani v jednom zápase šanci a oba prohrála.

Na turnaji se podepsaly velké technické problémy, které provázely účastníky po oba dva dny. Především v sobotu to bylo opravdu rekordní a poslední zápasy končily v deset hodin večer. Na tak prestižním, tradičním a mezinárodním turnaji jsem to ještě nezažil.

Díky všem závodníkům za reprezentaci, rodičům za dopravu a podporu. Petře a Laďovi za koučování.

Jirka