PARTNEŘI

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Program VIII., evid. Č. projektu SPORT VIII-0929/2017

       

SLEDUJTE NÁS

Velká cena České Třebové, 19.-20.2.2019

                                               
24.
Leden
2019

Celková účast za víkend dosáhla počtu 673 judistů a judistek ze 76 oddílů a 5 zemí (ČR, SR, Polsko, Bosna a Hercegovina a Ukrajina).

V sobotu 19.1.2019 startovali mláďata U11 a starší žáci a žákyně U15.

Komentář Petry:

Na sobotní dopoledne se sjelo 151 judistek a judistů ze 49 oddílů ve věkové kategorii U11 (mláďata).

Naším zástupcem byl Oli Antonín ve váze do 25,6 kg, kde měl čtyři borce z Prahy a vybojoval pěkné 2. místo s bilanci 2 vítězství/2 prohry.

Na odpoledne přijelo cca 180 judistek a judistů ze 63 oddílů ve věkové kategorii U15 (starší žactvo).

Od nás tam byli Verča Řeháková, Martin Vidlák a Filip Adam.

Verča šla do 36 kg a měla 3 zápasy, které prohrála, umístila se na 4. místě.První turnaj v kategorii starších žákyň Verunce nevyšel, ale výkon byl nadějný.

Martin byl do 38 kg, kde měl celkem 13 soupeřů a tím pádem tzv. pavouka. Skončil na 7. místě s 1 výhrou/2 prohry.

Filip byl do 73 kg se 11 soupeři, taky s pavoukem. Skončil také na 7. místě, též 1 výhra/2 prohry.

Chválím všechny za vydané výkony.

Pro mě ty to závody byli testem, jak jsme na tom před ČP Ostravy a je vidět, že máme pořád mezery a je co zlepšovat.

Petra

V neděli 20.1.2019 startovali mladší žáci U13 a dorostenci U15.

komentář Ladíka:

V neděli 20.1. jsme se zúčastnili druhého dne závodů v České Třebové. Tento den byly na programu kategorie mladších žáků a dorostu. V dorostu jsme bohužel zastoupení neměli, avšak vše vynahradili naši mladší žáci. Nakonec jsme jeli v užším počtu, než bylo původně naplánováno, a to s Jirkou Škárkem a Aldou Brázdou.

Ve váze do 38kg bojoval Jirka Škárek. Jirka čelil celkem 35 protivníkům ve váze. První zápas vyhrál až v golden score, kdy si na soupeře velmi krásně počkal, až zatlačí, a udělal v pravou chvíli chvat tomoe-nage. Na druhého soupeře bohužel Jirka nestačil, avšak zde bych vypíchl Jirkovu bojovnost. Byl schopen dostat se z jasného držení, kdy při vypětí všech sil unikl a znesnadnil tak pozdějšímu finalistovi postup směrem k medaili. Ve třetím zápase, který byl i prvním zápasem oprávek, vyhrál Jirka opět v GS, tentokrát však na aktivitu. Čtvrtý zápas Jirka dlouho prohrával na wazari, avšak dokázal srovnat skóre krásnou uchi-matou a boj mohl pokračovat opět do GS. V něm se mu podařilo hodit soupeře na o-uchi-gari, na který, po poradě rozhodčích, vyhrál. V posledním zápase se Jirkovi z držení uniknout bohužel nepodařilo a tak obsadil krásné 7-mé místo. Jirku musím upřímně pochválit za obrovskou bojovnost a snahu dát vždy do zápasu i poslední zbytky sil. Velmi pozitivně také hodnotím práci v ne-waza.

Naším druhým želízkem v ohni byl Aleš Brázda. Alda předvedl svůj standardní výkon. A to nemyslím nijak špatně – ba naopak! Alda se v poslední době pere nadprůměrně dobře. Ve své váze do 50kg měl celkem 15 oponentů, se kterými si obstojně poradil. První zápas se mu sice nepodařilo vyhrát, čelil totiž vítězi kategorie, který Aldu hodil na kotrachvat tani-otoshi , avšak v dalších zápasech už nezaváhal. Po drobném uklidnění byl Alda opět připraven na první zápas opravek, kde hodil soupeře na tomoe-nage, který nejdříve rozhodčí ohodnotili waza-ri, ale poté svůj verdikt změnili na ippon. V dalším zápase si Alda počkal na soupeřův pohyb a ve vhodnou chvíli vytáhl rukama na sebe, nastoupil do krásného tai-otoshi a soupeřovi nedal šanci z chvatu utéct. V posledním zápase a boji o bronzovou medaili Alda okontroval soupeřovo tai-otoshi a odvezl si tak cenný kov z tohoto klání. S radostí mohu prohlásit, že se Alda velkou pílí a dřinou vypracoval v zápasníka, kterého se jeho soupeři v této kategorii právem obávají. Je vidět, že se tréninky podepsaly na Aldově technice a že prvky, které trénuje, na zápasišti zkouší a vychází mu!

 

Za koučing v České Třebové, Laďa.

Všichni si zaslouží velkou pochvalu. Petra a Laďa za dopravu a koučink. Věřím, že výkony půjdou ještě nahoru.

Jirka