PARTNEŘI

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Program VIII., evid. Č. projektu SPORT VIII-0929/2017

       

SLEDUJTE NÁS

Šampionát Moravy mláďat 2018

                                               
2.
Prosinec
2018

Máme za sebou poslední turnaj roku 2018, tradiční Šampionát Moravy mláďat. Tentokrát se turnaj, pořádaný KrSJu Zlínského kraje v sobotu 1.12.2018, přesunul do pěkné haly Vesbyt ve Veselí nad Moravou.Organizace turnaje byla velmi dobrá.

Byl to opravdu dramatický zážitek.Už cesta byla náročná. Přes noc začal padat sníh, který přimrzal. Sněžilo celou cestu, hlavní silnice byly sice protaženy, ale vedlejší začali teprve začali silničáři sypat. Do Veselí nad Moravou jsme přesto dorazili jen s malým zpožděním.

Celkem se turnaje zúčastnilo 209 mladých bojovníků, v kategoriích benjamínků U9 a U11  z celé Moravy a Čech. Ve velice silné konkurenci můžou být naši reprezentanti spokojeni.Všichni byli „na  bedně“

Nejlépe se soupeři vyrovnal a šampionem Moravy se stal Jirka Škárek. Ve 4 zápasech nedal soupeřům šanci, předvedl pěkný výkon a po zásluze obsadil 1.místo. Mám radost, že se po loňském neúspěchu dokázal prosadit a ukázal, že je naší velkou nadějí.

Kousek od 1.místa zůstal Oli Antonín. První utkání vyhrál a ve druhém, vyrovnaném, se mu bohužel nepodařilo najít recept jak se vyrovnat s houževnatým soupeřem a nakonec prohrál rozhodnutím rozhodčích. Skončil tedy na 2.místě.

Štěpi Hřebíček, který tento týden kvůli nachlazení netrénoval a jeho rozhodnutí bylo překvapením. Trošku se to na něm asi podepsalo. První zápas prohrál a musel tedy sebrat všechny síly do dalších zápasů, které už zvládl a po zásluze obsadil pěkné 2.místo.

Náš benjamínek Míša Hubáček se po problémech s registrací do rozlosování nakonec dostal. Soupeřům nedal nic zadarmo, zápasil s velkým nasazením a protože jeden zápas prohrál, obsadil nakonec pěkné 2.místo.

Posledním naším borcem byl Vincent Hledík. Delší tréninkový výpadek na něm byl znát. V prvním zápase sice těsně vyhrál, ale potom se mu už nedařilo. Navíc se v důležitém zápase rozhodčí přiklonili k soupeři, přesto, že Vinci provedl techniku. Výsledkem bylo 3.místo.

Musím pochválit všechny bojovníky a zároveň jim gratulovat. Dále děkuji za koučování Kubovi Matalovi a rodičům za podporu a dopravu.Máme radost, že i naši nejmenší jsou šikovní, což je příslib do další sezony.

Jirka a Petra