PARTNEŘI

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Program VIII., evid. Č. projektu SPORT VIII-0929/2017

       

SLEDUJTE NÁS

Přebor ČR mladších žáků, 20.10.2018, Ostrava

                                               
21.
Říjen
2018

V sobotu se v Ostravě sešla top konkurence v kategorii mladších žáků i žákyň z celé ČR.Celkem pře 360 závodníků.

Účast na PČR si v kvalifikaci vybojovali 3 naši hoši: Aleš Brázda, Bertík Táborský a Dan Kalousek. Turnaje se zúčastnili se ale pouze dva. Dan Kalousek se zotavuje ze zlomeniny prstu a účast nakonec vzdal. Dále se zúčastnily dvě dívky: Verunka Řeháková a Thea Staniczková.

V přeplněné hale SAREZA, kde nebylo místo ani pro závodníky, natož pro doprovod, se našim tentokrát příliš nedařilo:

Nejlepšího výsledku dosáhla Verča.  První dvě utkání s přehledem vyhrála a probojovala se do semifinále. Tady narazila na favoritku soutěže. Verča ustála počáteční nápor soupeřky a dvakrát jí utekla z držení. Nicméně aktivní soupeřka nakonec přece jen Verču převálcovala. V souboji o třetí místo už neměla Verřa sílu a obsadila tak 5.místo.

Aleš v prvním zápase těsně vyhrál a ve druhém byl více než vyrovnaným soupeřem. Bohužel aktivita nestačila a za chybu ho soupeř potrestal bodovaným hodem. Náskok už Aleš nedokázal do konce utkání dohnat. Bohužel ho soupeř do dalších bojů nevytáhl.Jeho výkon byl odvážný a sympatický, ale málo účinný.

Bertík  v prvním zápase vedl a byl aktivnější, nicméně mu začaly docházet síly a soupeři se podařilo Bertíka převálcovat. Následně ho pak udržel na zemi. Soupeř v dalším kole prohrál a Bertík v soutěži skončil.Bertíkův výkon musím pochválit, protože po zranění trénoval pouze týden.

Posledním naším zástupcem byla Thea. Hned v prvním kole narazila na silnou soupeřku. Neohroženě se do ní pustila a zápas byl vyrovnaný. Při jednom z útoků They ji soupeřka okontrovala a zápas tím rozhodla. Ani Thea do dalších bojů nepostoupila.

Všem musím poděkovat za předvedené výkony. Řekli jsme si v čem je potřeba se zlepšit a věřím, že jim získané zkušenosti pomůžou v dalším tréninku.

Fotky jsou na: https://www.flickr.com/photos/juniorjudobrno/albums/72157696794551980

Jirka